Loctite Challenge

Chráníme planetu, recyklujeme věci, podporujeme přírodu, přidejte se k nám!

Vytvořte pítko pro ptáčky s pomocí Loctite!

V horkých letních měsících je každá kapka vody důležitá. Žízní trpí rostliny i zvířata. I drobní ptáci potřebují pomoc.

Pojďte vytvořit originální pítka z recyklovaných materiálů za pomoci lepidla Loctite. Máte odštípnutý talíř z cibulákového servisu po babičce, starou keramickou misku, široký a mělký hrnek na čaj nebo různé plastové nádoby? Z toho všeho můžete vytvořit originální pítka pro ptáčky. Stačí použít pár kapek lepidla Loctite a máte pítko, které zavěsíte na strom nebo přilepíte k tyči a zapíchnete do země. Často i jedna kapka lepidla stačí.

Inspirujte ostatní, vyzvěte je, ať také pomáhají a tvoří pítka, která pak umístí na zahradu nebo na balkon. 

Recyklujte, tvořte, pomáhejte, inspirujte, sdílejte.

Vyfoťte pítko a umístěte na své soc. sítě, označte #locni_si vody, #Loctite2ndChanceCZ a náš profil Lepime.spolu

Chcete ukázat ostatním, jaké pítko jste vytvořili? Zašlete sem. Chcete podpořit ptáčky v zimě? Dáme tolik kilogramů krmiva pro ptáčky na zimu kolikrát se objeví #locni_si_vody, #Loctite2ndChanceCZ na sociálních sítích, podpořte pomoc pro ptáčky s námi. 

Pár tipů pro výrobu pítka pro ptáčky.

Materiály

Pítko můžete vytvořit z různých voděodolných materiálů, keramiky, porcelánu, plastu, skla, kameniny atd. Loctitem přilepte, co potřebujete, případně ukotvěte k základně, aby bylo stabilní a nepřevrhlo se. 

Povrch

Povrch, kde pták dosedá nesmí být kluzký, a kraj příliš tenký a ostrý, proto okraj můžete potáhnout například rozříznutou hadičkou a přilepit Loctitem, nebo na kraj přilepit větvičku, na které budou ptáčci rádi přistávat. 

Bezpečnost

Pítko musí být mělké, aby se ptáci neutopili, ideální je cca hloubka do 7 cm. U větších pítek můžete dát do vody pár kamenů, zvýší to stabilitu a ptáci na ně mohou dosedat. 

Umístění 

Pítko umístěte na bezpečné místo, kde se ptáčci shlukují, dbejte na to, aby se k němu nedostaly například kočky. Můžete jej zavěsit na větev dostatečně vysoko, obdobně jako krmítko, nebo jej umístit na tyč a zapíchnout do země. Nezapomeňte doplňovat pravidelně vodu.

Z čeho udělat pítko?

  • Pítka můžete tvořit ze spousty materiálů, použít se dá třeba starší proutěný věnec, který byste za normálních podmínek vyhodili. Opravte jej, aby držel tvar, vezměte misku, položte na věnec, zafixujte Loctitem, okolo věnce protáhněte motouz a pítko je hotové. 
  • Nebo můžete udělat pítko ze staršího krmítka, jen na vnitřní desku položíte misku s vodou, stačí pak ze spodu přilepit. 
  • Ani starší plastový barel na vodu nemusíte vyhazovat, odřízněte spodní část cca 6 cm vysoko, propíchněte otvory pro motouz a kraj potáhněte rozříznutou užší hadicí, aby se ptáčkům na pítku dobře sedělo. 
  • Použít můžete i široký hrneček, prasklé ouško přilepte Loctitem, ptáčkům se na něm bude dobře sedět. 
  • Pítko se dá udělat třeba i z domečku pro panenky, který vaše děti odložily, necháte střechu a nosné sloupky a na spodek vložíte třeba plastovou misku na vodu. Aby nebyla příliš lehká můžete ji přilepit na prkénko. Děti mohou pak domek pomalovat, aby se jim i ptáčkům líbil. Možností je nepřeberně, jen se stačí podívat okolo sebe.

Pítka Loctite zachraňují ptáčky ve městě před žízní.

V letních měsících, kdy se teploty blíží tropickým třicítkám, Loctite dává napít ptáčkům na padesáti místech po Praze. Na okrajích parků jsme nainstalovali pítka pro ptáčky. Voda je opakovaně doplňována. Chceme, aby se ptáci v horkých letních dnech mohli osvěžit a nestrádali žízní. Podporujeme přírodu, a to i na takových místech, jako jsou centra velkých měst.